شهدا شرمنده ایم
جنگ ، جنگ اراده هاست ؛ جنگ عزم های راسخ . هر که عزمش بیشتر بود او برنده است . (امام خامنه ای)
قالب وبلاگ
 دروغ سبز

خانواده دروغ سه عضو بیشتر نداشت. «دروغ بزرگ» پدر بود و «دروغ شاخدار» مادر. «دروغ سیزده» هم تنها فرزند این خانواده بود. اما ۲۲ خرداد ۸۸ دومین فرزند این خانواده به دنیا آمد که برای آن نام «دروغ سبز» را برگزیدند.

  دروغ سبز

خانواده دروغ سه عضو بیشتر نداشت. «دروغ بزرگ» پدر بود و «دروغ شاخدار» مادر. «دروغ سیزده» هم تنها فرزند این خانواده بود. اما ۲۲ خرداد ۸۸ دومین فرزند این خانواده به دنیا آمد که برای آن نام «دروغ سبز» را برگزیدند.
دروغ بزرگ، اصطلاح و تکنیکی است در پروپاگاندا، که اولین بار آدولف هیتلر از آن استفاده کرد. این تکنیک تبلیغاتی، بیشترین کاربرد را در عالم سیاست و بازیهای سیاسی دارد.
شاید کسی فکرش را نمی کرد که چهارمین عضو خانواده دروغ ها در فرایند انتخابات ریاست جمهوری دهم ایران متولد شود و نام «دروغ سبز» را بر آن بگذارد. دروغ سبز برخلاف برادرش «دروغ سیزده یا همان دروغ آوریل» -که اگر کسی بعد ازساعات ظهر دروغ بگوید احمق آوریل لقب میگیرد ـ گویا قرار نیست پایانی داشته باشد؛ زیرا با آن که ۳۱میلیون و ۵۲۵ هزار و ۹۲۰ ثانیه(پانزدهم خرداد89) از ظهر اعلام نتایج انتخابات میگذرد اما کماکان ادامه دارد!
سرمنشأ همه دروغ ها «من» است و سرمنشأ دروغهای سبز نیز «من» بود اما نه یک «من» بلکه چند «من». پروژه «من» را شیخ مهدی کروبی کلید زد. نزدیک به ۹ ماه تا انتخابات ریاست جمهوری دهم زمان باقی بود که مهدی کروبی پرچم حزب اعتماد ملی را بالا گرفت و اعلام کرد که «من می آیم». روزها می گذشت و او «من» خود را حفظ می کرد:«من در عرصه تا لحظه آخر می مانم»، «من به نفع هیچ کس کنار نمی روم»، «من برای پیروزی آمده ام»، من، من، من، و باز هم من.


دومین شخصیتی که به پروژه «من» پیوست، سید محمد خاتمی بود که با پرچم اصلاحات اظهار کرد:«من می آیم». خاتمی زمانی در «من» خود مردد شد که زمزمه های آمدن میرحسین موسوی به گوشش رسید. او این تردید را در سفری که به ایلام داشت آشکار کرد:«یا من میآ یم یا مهندس موسوی.» تردیدها «من» خاتمی و «من» موسوی را به جلسه پشت درهای بسته کشاند. جلسات نتیجه نداد و دو «من» دیگر از اردوگاه دوم خرداد پا به عرصه انتخابات گذاشتند. اینگونه بود که بازی «من ها» آغاز شد و اینگونه بود که هواداران افراطی این سه «من»، آنها را ناخودآگاه به بازی در «فینال دروغ سبز» کشاندند ؛ چند نمونه از دروغ های سبز را با هم مرور میکنیم.


1- میرحسین موسوی که همواره در دوران نخست وزیری اش پیشتاز سخن سرایی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و لبنان بود در انتخابات ریاست جمهوری دهم و تنها برای جذب آرای خاکستری، چندین مرتبه حمایت از مردم این دو کشور را زیر سؤال برد و در سخنانی شعاری- و غیرمستقیم- فقر و کمبودهای کشور را ناشی از حمایت جمهوری اسلامی از این دو کشور دانست.


2- موسوی در اولین نطق تلویزیونی خود- اول خردادماه 88- اظهار داشت:«ایــن پـیشوازها برای شنیدن حرفها، نقدها و شنیدن مسائل کشور بود و الا من ماشین نداشته ام که شما را جمع کنم و پول نفتی در آسـتین نداشته ام و میدانم که شما به خـاطـر این مسائل وارد صحنه نمیشوید بـلـکـه حـضـورتـان بـه واسـطـه حساسیت نسبت به مسائل انقلاب است.»

یک روز بعد، سایت میرحسین طی اطلاعیه ای اعلام کرد:«مبادی حرکت اتوبوس ها به مقصد ورزشگاه 12 هزار نفره آزادی برای شرکت در مراسم بزرگداشت دوم خرداد با حضور خاتمی اعلام شد. این میتینگ انتخاباتی برای حمایت از نامزدی مهندس موسوی برگزار خواهد شد. مبادی حرکت اتوبوس ها به مقصد ورزشگاه آزادی به این شرح است: ولیعصر ــ سرچهارراه ولیعصر ــ خ بزرگمهر (امیرکبیر)، کیلومتر 20 جاده امام رضا(ع) شهر پاکدشت (پردیس ابوریحان)، بزرگراه خلیج فارس ــ نرسیده به عوارضی قم، خروجی دانشگاه آزاد(پردیس مرکزی)، بلوار کشاورز- خ عبدالله زاده ــ دانشکده شماره یک پزشکی شاهد، بزرگراه جلال آلاحمد ــ زیر پل گیشا (تربیت مدرس)، اتوبان همت ــ غرب به شرق ــ بعد از تقاطع اتوبان شیخ فضل الله ــ برج میلاد-(علوم پزشکی ایران)، دهکده المپیک ــ میدان دهکده ــ فلکه ورزش- علامه طباطبایی-(پردیس مرکزی)، خ شریعتی ــ سه راه ضرابخانه ــ خ گل نبی ــ دانشگاه علوم اجتماعی و ارتباطات علامه طباطبایی، بزرگراه چمران ــ پل مدیریت ــ روبه روی دانشگاه امام صادق(ع) خ علامه طباطبایی ــ (دانشکده ادبیات)، خ ولیعصر ــ جنب بیمارستان دی ــ خ نظامی گنجوی ــ جنب کوچه 7 پیکر (دانشکده مدیریت)، خ شهید بهشتی (عباس آباد) ــ خیابان احمدقصیر (بخارست)، ده ونک ــ خ شیخ بهایی ــ کوی دانشگاه الزهرا، خ ولیعصر ــ روبهروی بزرگمهر ــ جنب دانشگاه امیرکبیر (دانشگاه هنر)، خ مفتح ــ خ ورزنده ــ جنب ورزشگاه شیرودی ــ دانشکده سینما و تئاتر (دانشگاه هنر)، خ شریعتی ــ نرسیده به پل سید خندان (دانشکده برق)، ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، جنب هتل پردیس(دانشکده مکانیک)، انتهای اتوبان وفادار شرقی دو راهی رهبر، بلوار دانشجو (دانشکده هوا فضا)، ولنجک ــ میدان دانشگاه (شهید بهشتی)، ولنجک ــ بلوار دانشگاه (علوم پزشکی شهید بهشتی)، خ شریعتی ــ جنب حسینیه ارشاد، بیمارستان مفید (شهید بهشتی / پرستاری و مامایی)، اتوبان خلیج فارس ــ نرسیده به پل هوایی مرقد امام ــ مجتمع یادگار امام (آزاد شهرری)و... از ذکر نام مابقی مسیرها به دلیل پرهیز از اطاله نوشتار چشم پوشی میکنیم.


3- میرحسین موسوی بیست ویکم اردیبهشت 88 گفت: «من اگر در این بیست سال سکوت کرده بودم به این دلیل بود که احساس خطر نکرده و وارد مسائل سیاسی نمی شدم». یک روز بعد، خود او تصریح کرد: «بیست سال سکوت نکردم، بلکه از رسانه محروم شدم».این ادعا هم البته دروغ بود چون بسیاری از اهالی رسانه اعلام كردند كه بارها از موسوی برای مصاحبه دعوت كرده اند اما او رد كرده است.


4- مهندس موسوی در اظهارات انتخاباتی اش گفت:«توزیع سهام عدالت به شکل فعلی را جمع میکنم. اینگونه که امروز سهام عدالت در کشور توزیع می شود بخش خصوصی را با مشکل مواجه می کند.» پس از چندی موسوی در چرخشی جالب توجه اظهار کرد:«چیزی که به آن توجه نمی شود این است که تمام تعهدات دولت کنونی به دولت های آینده باز خواهد گشت و این دولت هر چیزی را که امضا کند دولت های بعدی نیز متعهد به اجرا خواهند بود.»


5- موسوی در مناظره با احمدی نژاد گفت:«آقای هاشمی و خاتمی چه ربطی به من دارند؟». چند روز بعد، کروبی در مناظره با احمدی نژاد با صراحت اظهار کرد:«دوره پیش آقای هاشمی رقیب من شد، این دور هم من را تایید نمی کند آقای موسوی را تایید می کند.» افزون بر این، ابطحی در دادگاه خود خاطرنشان کرد:«موسوی، خاتمی و هاشمی هم قسم شده اند که همدیگر را تنها نگذارند.»


6- موسوی در جریان تبلیغات، احمدی نژاد را رمال نامید. از سوی دیگر، رئیس ستاد میرحسین اعلام کرد: موسوی 30 میلیون رای می آورد! این آینده گویی و پیش بینی رئیس ستاد او را چه باید نامید؟


7- ساعت 23 و 30 دقیقه شب جمعه 22 خرداد 88؛ در حالی که رأی گیری هنوز در برخی شعبه ها ادامه داشت و آرا هنوز شمرده نشده بود میرحسین موسوی در یکی از برج های شمال پایتخت بر صندلی کنفرانس خبری تکیه زد و خودش را پیروز انتخابات با کسب اکثریت قاطع آرا اعلام کرد!او از هوادارانش خواست خود را برای برگزاری جشن پیروزی آماده کنند.


8- پیش از انتخابات، موسوی در یکی از فیلمهای تبلیغاتی اش در رسانه ملی گفت:«برخورد منطقی و قاطع با یک پدیده ناروا یک مسأله است و اینکه ما بعضی از مرزها را درنوردیم و به فراتر از آن برویم و با این کار انسجام ملی را دچار آسیب کنیم و ارزشهای بنیادی خودمان را مورد تهدید قرار بدهیم یک مسأله دیگر است.» اما روز شنبه پس از انتخابات به رغم آن که از برخورد منطقی سخن گفته بود با صدور بیانیه ای ضمن شعبده بازی خواندن نتایج انتخابات، آن را نشانه حاکمیت استبداد و دروغ دانسته و اظهار داشت که تسلیم این شرایط نخواهد شد. او ضمن ادعای تقلب در انتخابات، از کلیدواژه های دیگری همچون «خیانت به آرای مردم»، «نتایج بهت آور»، «بازی بزرگ» و «مبارزه با شورش دروغ» در این بیانیه استفاده کرده بود.


9- پیش از انتخابات، موسوی در مناظره تلویزیونی اش با احمدی نژاد گفت: «آدمی که خودمحور نباشد از قانون فرار نمیکند بلکه از آن استقبال میکند و حتی اگر آن قانون را دوست نداشته باشد از راه قانون مشکلش را حل میکند. از بی قانونی، حتماً دیکتاتوری، فقر، فساد و تبعیض زاییده می شود.» اما پس از انتخابات، موسوی با زیر پا گذاشتن تمام اظهاراتش در باب قانونگرایی و احترام به قانون، پس از آنکه نتیجه انتخابات را به سود خود ندید علیه ساختارهای قانونی انتخابات، شورای نگهبان و وزارت کشور شورش کرد و با فراخوان به هوادارانش، خیابانها را مأمن قانون شکنی و هرج و مرج ساخت. او که پیش از انتخابات گفته بود:«آدمی که خودمحور نباشد از قانون فرار نمیکند»، نه تنها از قانون فرار کرد بلکه قانون را متهم به «تقلب» ساخت.


10 - پیش از انتخابات، مهندس موسوی در یکی از فیلمهای تبلیغاتی اش در رسانه ملی برای جذب آرای بسیجی ها تصریح کرد: «من از بسیجیها تشکر میکنم. بنده هم یک بسیجی هستم و از بسیجیان حمایت میکنم». اما پس از انتخابات، میرحسین موسوی پس از شکست در انتخابات انواع انگها و تهمتها را متوجه نیروهای بسیجی کرده و از آنان با عنوان «نیروهای خودسر» یاد کرد!


11- قبل از انتخابات، موسوی در روزگار نخست وزیریاش در یکی از سخنرانیه ا خاطرنشان کرد:«نهضت انقلاب اسلامی یک نهضت ایمانی است که کرامتهای انسانی را به ایرانیان عرضه کرده است. ما نمی توانیم و نباید به ارزشهای این نهضت ایمانی پشت کنیم.» او همچنین در روزهای تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری در جمع تعدادی از جوانان گفت:«وقتی این شال سبز بر گردن من انداخته میشود احساس خاصی دارم که این نماد اهل بیت است و وظیفه سنگینی بر دوش من و همه کسانی که این پرچم را در دست دارند گذاشته شده است.» از مهمترین و برجسته ترین ارزشهای نهضت ایمانی انقلاب اسلامی، ارزشی به نام «ولایت فقیه» است که امام(ره) درخصوص این ارزش فرمود:«پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.» با این حال، آقای موسوی به رغم تأکیدات مکرر رهبر انقلاب (ولی فقیه) برای پایان دادن به اغتشاش ها و حوادث پس از انتخابات، بدون اعتنا به رهنمودهای ولی فقیه، هواداران خود را به ادامه اعتراضها فراخوانده و میخواند. با آنکه رهبر انقلاب، صحت و سلامت انتخابات را تأیید کرده و اعلام داشتند که «جمهوری اسلامی اهل خیانت به آرای مردم نیست»، «تقلب در حد 11میلیون امکانپذیر نیست» و «مخدوش دانستن نتیجه انتخابات یک جرم بزرگ است» اما مهندس موسوی کماکان اتهام «تقلب» را برای تهییج و تحریک هوادارانش تکرار میکند!


12- پیش از انتخابات، آقای موسوی در فیلم تبلیغاتی خود گفت:«حضور خودمان، این حضور سبز و پر از معنویت و نورانیت و همراه با تعادل و احترام به مقررات و هنجارهای دینی و اعتقادی را باید حفظ کنیم. ما رنگ سبز را به عنوان نمادی که رنگ اهل بیت(ع) است انتخاب کردیم تا متمسک بشویم به اخلاق و رویه آن عزیزان.» اما پس از انتخابات، عبور آقای موسوی از قانون و خروج او از تعادل و احترام به مقررات سبب شد تا سبزهای هوادار او در روز قدس در حالی که از رنگ سبز- این نماد اهل بیت(ع)- به شکلهای زنندهای(لاک سبز، رژ سبز و... ) استفاده کرده بودند، ضمن روزهخواری در ملأعام فریاد «اسلام زدایی» برآورند که:«جمهوری ایرانی، میخواهیم، میخواهیم». در روزهای پیش از انتخابات نیز، تصاویری از رقص دختران حامی موسوی با شال و روسری و مانتو و مچبند سبز در حین سخنرانی خود آقای موسوی موجود است.


13- قبل از انتخابات، در فیلم تبلیغاتی، شیخ مهدی کروبی روبه روی کرباسچی (معاون اول کروبی که به موسوی رأی داد!) نشسته و می گوید:«مطمئناً از کاری که تحریک کند، کاری که دشمن تراشی کند، کاری که ضربه به منافع ملت باشد به شدت پرهیز میکنم.» ولی پس از انتخابات، مهدی کروبی با اظهارات خود در جاده تحریک افکار عمومی قدم برداشت و نه تنها برای نظام و انقلاب دشمن تراشی کرد بلکه به همراهی موسوی با تهمت تقلب، به تعبیر رهبر انقلاب «از نظام هتک حرمت و حیثیت» کردند. اقدامات کروبی و موسوی، کاخ سفید و همراهانش را تشویق کرد تا علیه منافع ملی ایران با انرژی و انگیزه بیشتری قدم بردارند.


14- ستادهای موسوی و کروبی با ارائه لیستی مدعی شدند در اغتشاشات پس ازانتخابات 72 نفر کشته شده اند. این لیست اولین بار در سایت حزب مشارکت منتشر و از آنها به عنوان «72 شهید جنبش سبز» نام برده شد. انتخاب عدد 72 از سوی دوم خردادی ها بسیار هوشمندانه و برای تداعی 72 شهید کربلا صورت گرفته است.


15- به مرور زمان تعدادی از افرادی که ستادهای موسوی و کروبی مدعی کشته شدن آنها بودند زنده از آب در آمدند!اما هدایتگران جریان اغتشاش برای لاپوشانی گافی که داده بودند، مدعی شدند که این افراد زنده نشده اند و زنده جلوه دادن آنها، ترفند نظام برای مخدوش کردن لیست شهدا و بدنام کردن دوم خردادی ها بوده است!


16- اتاق دروغ سازی معترضان، برای گرم نگه داشتن حرارت اغتشاش نیازمند خلق سوژه های ساعت به ساعت و روز به روز بودند. از همین رو، دروغ سبزی به نام «توهین به معترضان» را آفریدند. در حقیقت در ورای این دروغ سبز یعنی «خس و خاشاک خواندن معترضان توسط رئیس جمهور»، این نکته روانشناسانه نهفته بود که به هواداران موسوی تلقین کنند که نه تنها رأی شما را تباه کرده اند بلکه به شما توهین هم میک نند.
با انتشار این سوژه، موجی از تبلیغات رسانه ای آغاز شد. البته در اینکه فردی در مقام رئیس جمهور به ویژه در شرایط خاص باید توجه ویژه ای به انتخاب واژه ها داشته باشد، شکی نیست اما اصل ماجرا این بود که احمدی نژاد عصر روز یکشنبه 24 خرداد در تجمع هوادارانش در میدان ولی عصر تهران، طی سخنانی حساب اغتشاشگران را از هواداران نامزدها جدا کرد و آشوبگران را «خس و خاشاک» نامید. او گفت:«در انتخابات ایران 40میلیون نفر خودشان بازیگر اصلی و تعیین کننده اصلی بوده اند. حالا چهار تا خس و خاشاک این گوشه ها کاری می کنند بدانید این رودخانه زلال ملت جایی برای خودنمایی آنان نخواهد گذاشت. 70میلیون ملت ایران و 40میلیون شرکت کننده در انتخابات همه عزیزند، همه ملت ایرانند و همه همدلند و دولت، خادم همه آنان و در خدمت همه آنهاست. رقابتها به پایان رسید و دوره دوستی ها و ساختن ها آغاز شد.»


17- هفتم مرداد ماه- چهل و هفت روز پس از انتخابات- بود که مهدی کروبی با ارسال نامه ای به هاشمی رفسنجانی ادعاهای عجیب و غریبی را درباره تجاوز به دستگیرشدگان اغتشاشات در زندان و شکنجه وحشتناک آنان مطرح کرد. انتشار این نامه موجی از التهاب را در کشور آفرید و با استقبال و مانور تبلیغاتی گسترده رسانه های غرب مواجه شد. کروبی گفت که مستندات کافی برای اثبات ادعاهای خود دارد و اگر خلاف آن ثابت شد، رسماً از ملت عذرخواهی می کند. دستگاههای مسئول کشور و در رأس آنها قوه قضائیه رسیدگی به این ادعاها را در دستور کار خود قرار دادند. کمیته سه نفرهای متشکل از ابراهیم رئیسی معاون اول رئیس قوه قضائیه، محسنی اژه ای دادستان کل کشور و علی خلفی رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه مأمور تحقیق در این باره شدند. گزارش مشروح این کمیته 21 شهریور ماه منتشر و مشخص شد ادعاهای مهدی کروبی صحت نداشته است. کروبی پس از انتشار گزارش کمیته تحقیق اظهار کرد که در نامه اش نگفته چنین رویدادهایی حتماً اتفاق افتاده بلکه شنیده های خود را نقل کرده است!


18- مهدی کروبی که وعده داده بود در صورت صحت نداشتن ادعاهایش درباره تجاوز به زندانیان سیاسی و شکنجه شدید آنان، از ملت عذرخواهی می کند، پس از انتشار گزارش کمیته تحقیق، اصلاً به روی خود نیاورد و از مردم ایران عذرخواهی نکرد.


19- عصر شنبه 30 خرداد، در خیابان کارگر شمالی، تقاطع خیابان شهید صالحی و کوچه خسروی قتلی رخ داد که حواشی بسیاری را به دنبال داشت و هنوز هم با گذشت یکسال از این ماجرا، حاشیه ها کماکان ادامه دارد. مقتول این قتل، خانم ندا آقا سلطان بود که به ضرب گلوله کشته شد.
بلافاصله پس از این اتفاق، فیلم آن با نام «گزارش یک مرگ در تهران» از شبکه های خارجی به طور گسترده پخش و موج جدیدی از تبلیغات ضد ایرانی آغاز شد. چند روز گذشت تا این که فردی به نام آرش حجازی - به عنوان شاهد ماجرا - در مصاحبه با بی بی سی انگشت اتهام را به سوی نظام نشانه رفت. در مورد این قتل و ادعاهای آرش حجازی زوایای پنهان بسیار و پرسشهای زیادی وجود دارد.
آیا ورود حجازی چند روز قبل از این ماجرا به تهران، حاضر بودنش در محل و بازگشت سریع وی به انگلیس را میتوان اتفاقی دانست؟ حجازی مدعی است حاضران در صحنه، ضارب را گرفتند اما او را رها کردند!پس چرا هیچ فیلم و عکسی از ضارب و اسلحه اش وجود ندارد؟ در حالی که ضبط فیلم قتل خانم آقاسلطان از چند زاویه گوناگون صورت گرفته و پخش هم شده است!اما پرسش مهمی که پاسخ به آن میتواند قتل این خانم را رمزگشایی کند این است که چرا باید یک دوربین فیلمبرداری ندا را حدود یک ساعت تعقیب کند؟ چرا باید دانشگاه آکسفورد بورسیه تحصیلی به نام ندا تصویب و اعطا کند؟ چرا باراک اوباما جایزه صلح نوبل خود را با ندا تقسیم میکند؟ چرا آمریکا اقدام به ساخت مجسمه این خانم میکند؟


20- نشریه «فارین پالیسی» وابسته به محافل صهیونیستی در یک دروغ مضحک سبز و در گرماگرم اغتشاشات، خانم زهرا رهنورد- همسر میرحسین موسوی- را به عنوان سومین متفکر جهان در سال 2009 معرفی کرد. این انتخاب درحالی بود که از خانم رهنورد هیچ مقاله علمی یا کتابی وجود ندارد که مثل مقالات پروفسور حسابی که نظریه نسبیت اینشتین را مورد انتقاد قرار داد، توانسته باشد در رد یا تکمیل یک نظریه جهانی عرض اندام کند. البته شاید منظور فارین پالیسی از انتخاب خانم رهنورد به عنوان سومین متفکر جهان این جمله تاریخی او باشد که پس از انتخابات در مصاحبه با بی بی سی تمام سند و مدرک خود را مبنی بر تقلب در انتخابات اینگونه فاش کرد:«در اینکه در انتخابات تقلب شده همین بس که مهندس موسوی در لرستان کمتر از احمدی نژاد رأی آورده. مهندس موسوی داماد لرستان است مگر میشود لرها به داماد خودشان رأی ندهند؟» البته زمانی که این نشریه با موج سنگینی از پرسشها و سرزنشها روبهرو شد، سوزان گلاسر دبیر اجرایی فارین پالیسی اعتراف کرد این انتخاب پایه علمی و منطقی ندارد و بیشتر جنبه نمادین دارد.


21- دایره دروغ های سبز آن قدر باز شد که نماز جمعه را هم در بر گرفت. سبزها از مدتها پیش جوسازی و تبلیغات گستردهای را آغاز کرده و هواداران خودشان را به شرکت در نماز جمعه پایتخت به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی فراخواندند. تبلیغات برای این مراسم که آن را «نمازجمعه سبز» نامیده بودند آن قدر وسیع و حجیم بود که حتی شبکه های ضدانقلاب هم برای نخستین بار مردم را به شرکت در نمازجمعه دعوت میکردند!برخی سایتهای سبز هم آموزش آداب این نماز را در رأس برنامه های خود قرار دادند. 26 تیرماه فرارسید و سبزها پا به وادی نمازجمعه گذاشتند. اما گویا نماز آنها سبک و سیاقی دیگر داشت! برای نخستین بار، در تأیید سخنان خطیب جمعه کف و سوت زده شد! نماز خواندن مختلط ــ دختری و پسری- تعدادی از سبزها نیز از دیگر ویژگیهای این نمازجمعه سبز بود. این را هم اضافه کنید که برخی از سبزها با کفش نماز خواندند!با این اوصاف، کاملاً بجا بود که این مراسم، «نماز اولی ها» نام گرفت.


22- «اعترافات بازداشت شدگان تحت شکنجه و قرصهای روانگردان بوده است»؛ این اتهام، دروغ سبزی است که در کارنامه آشوبگران ثبت شده است. انتشار این سوژه هم با استقبال و بازتاب رسانه ای وسیع رسانه های خارجی روبه رو شد. این بازتابها زمانی شدت و رنگ بیشتری گرفت که دفتر آیت الله هاشمی با انتشار بیانیه ای عنوان داشت:«معلوم نیست چنین مطالبی در چه شرایط و ملاحظاتی بیان شده است.»
آتش تبلیغات رسانها ی در این بازه زمانی شعله ورتر شد که موسوی هم اعترافات متهمان را حاصل رنج آنان در مدت حبس و اجبار اعترافگیران و شکنجه گران آنان خواند. با اوج گرفتن این سوژه، برخی متهمان از جمله محمدعلی ابطحی و محمد عطریانفر، این ادعاها را کاملاً رد کرده و اهانت آمیز خواندند. سایر متهمان نیز در پس از آزادی از زندان، در دیدارهای خود با سران دوم خرداد، بر صحت اظهارات خود در دادگاه تأکید کردند.


23- شعار «الله ا کبر»، دیگر دروغ بزرگ سبزهاست. حتماً میپرسید مگر میشود «الله اکبر» دروغ باشد؟! الله اکبر فی نفسه صادقانه ترین عبارتی است که سرشار از حقیقت است و کسی که این شعار را سر میدهد نباید پا در وادی دروغ بگذارد. سبزها در حالی که حریمهای اسلامی را در ارتباطات محرم و نامحرم پاس نمیداشتند و پشت سر هم یک دروغ میآفریدند دم ازالله اکبر میزدند!


24- سران دوم خرداد- خاتمی، موسوی و کروبی- همواره خود را رهرو امام(ره) و اندیشه های او معرفی کرده و کماکان نیز معرفی میکنند. این در حالی است که در جریان تظاهرات هواداران سبز دوم خردادی ها، عکس امام(ره) پاره شد. تندروها تنها به پاره کردن عکس اکتفا نکرده و آن را به آتش کشیدند.


25- در بحبوحه اجرای پروژه کشته سازی، عکسی در صفحه انقلاب سبز فیس بوک منتشر شد و سبزها ادعا کردند که این عکس متعلق به تعدادی از سبزهای کشته شده در درگیری با مأموران انتظامی است. ادعای سبزها در حالی بود که این عکس پیش از آن در سایت ضداسلامی avideditor به عنوان تصویر افراد کشته شده طی بمباران در عراق به نقل از نشریه The New England Journal of Medicine منتشر شده بود.


26- سبزها که از هر فرصتی برای ریختن به خیابان و یا اجرای نمایشهای سیاسی استفاده میکردند، ضمن فراخوان هواداران خود برای برپایی جشن تولد میرحسین موسوی، دست به کار جعل تاریخ تولد میرحسین شدند! آنها با اظهار اینکه مهندس موسوی 7 مهر 1320 به دنیا آمده، اعلام کردند که هفتم مهرماه برای او جشن تولد میگیرند. این در حالی بود که تاریخ تولد موسوی، 11 اسفند 1320 است. پس از برملا شدن این دروغ از سوی سایت «جوان آنلاین» یک برگ سبز دروغین دیگر به کتاب سبزها افزوده شد.


27- بیست و سوم آذرماه، سایت های حامی جریان سبز، برای بهره برداری سیاسی، جملاتی از امام(ره) را مورد استناد قرار داده و منبع این جملات را کتاب صحیفه نور معرفی کردند. آنها این جملات را با سرعت و در حجم گستردهای از طریق ایمیل برای کاربران اینترنتی ارسال کردند. اما بلافاصله پس از استعلام دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف از موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) در این مورد آشکار شد که جملات منقول از سوی سبزها جعلی است.


28- این بار اتاق دروغ پردازی سبزها قم را نشانه گرفت و به یکی از مراجع تقلید دروغ بست. پس از حوادث روز عاشورا و حضور مخل آرامش و نظم برهمزن تعدادی از سبزها در میان صفوف عزاداران، تعدادی از آنان توسط مأموران نیروی انتظامی بازداشت شدند.
چندی بعد، سایت «ندای سبز امید» نزدیک به میرحسین موسوی با انتشار خبری مدعی شد که حکم اعدام فردی به نام محمدامین ولیان از بازداشت شدگان آشوبهای روز عاشورا با فتوای حضرت آیت الله مکارم شیرازی صادر شده است. این خبر با واکنش و تکذیب دفتر این مرجع تقلید مواجه شد. دفتر آیتا لله مکارم شیرازی بیانیهای را در این مورد صادر و اعلام کرد:«با توجه به انتشار خبری به این مضمون که «خبرنگار ندای سبز آزادی مطلع شده است در پرونده این دانشجوی 20 ساله محکوم به اعدام به سخنان آیت الله مکارم شیرازی درباره محارب بودن حرمتشکنان روز عاشورا استناد شده است» و در مورد سوء استفاده گسترده افراد معلومالحال که همواره و به هر بهانهای درصدد ضربه زدن به نهاد مقدس مرجعیت شیعه بوده و هستند، پاسخ دفتر حضرت آیتا لله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) نظر معظم له در این خصوص از این قرار است: ما مطلقاً چنین فتوایی در باره چنین اشخاصی نداده ایم و این شیطنتی است که بعضی از سایتها انجام دادهاند. ان شاءالله طبق موازین اسلام عمل کنید و عجولانه قضاوت نفرمایید؛ خداوند همه را مشمول لطف خود قرار دهد. در ضمن ما میدانیم بعضی از جوانها تحت تأثیر هیجانات خاصی دست به بعضی از خشونتها زدهاند که باید آنها را ارشاد و راهنمایی کرد و در صورتیکه وابسته به گروههای خاص فاسد و مفسد بیگانه نباشند؛ مشمول عفو واقع شوند.»


29- بلافاصله پس از این بیانیه، «سایت کلمه» پایگاه رسمی اطلاع رسانی میرحسین موسوی در این باره نوشت:«پیشتر برخی سایتهای خبری که گویا دسترسی به پرونده داشته اند (!) حکم اعدام محمد امین ولیان، دانشجوی 20ساله دانشگاه دامغان را با استناد به فرمایشات حضرت آیتا لله العظمی مکارم شیرازی درباره محارب بودن حرمت شکنان روز عاشورا اعلام کرده بودند که خوشبختانه با موضعگیری صریح ایشان روشنگری لازم صورت گرفت.» سایت رسمی میرحسین موسوی، به جای عذرخواهی از آیت الله مکارم شیرازی و مردم، دروغ سبز دیگری خلق کرد و آن این بود که مدعی شد سایت های حامی جریان سبز به پرونده محمد امین ولیان دسترسی داشته اند!


30- پس از آنکه دفتر آیتا لله مکارم شیرازی با صدور بیانیه، دروغ گویی سبزها را برملا کرد، آنها تلاش کردند از مؤخره اظهارات این مرجع تقلید سوء استفاده کرده و اظهار نظر ایشان مبنی بر ارشاد و راهنمایی و عفو بازداشت شدگان غیر وابسته به گروههای خاص فاسد و مفسد بیگانه را به معنای همسویی این مرجع تقلید با خود بازتاب دادند.


31- «ما بیشماریم» را نیز به مجموعه دروغهای سبز اضافه کنید. تندروهای حامی جریان سبز که دست به اغتشاش میزدند با آنکه عده معدودی بودند اما در راستای آموزه های جین شارپ- تئورسین انقلابهای مخملی- همواره مدعی می شدند که بیشمار هستند. جین شارپ به افرادی که در پی انقلاب مخملی در کشورهای خود هستند، سفارش میکند که برای تضعیف روحیه طرف مقابل و تقویت روحیه هواداران انقلاب مخملی در تعداد خود بزرگنمایی و مبالغه کنند.


32- چندی پیش- اردیبهشت ماه 89- در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برای تجلیل از دانشجویان نخبه همایشی برگزار شد که برخی شخصیتهای سیاسی و نظامی در آن حاضر شدند. سایت های سبز مدعی شدند که توانسته اند روی ماشین سردار عزیز جعفری- فرمانده سپاه پاسداران- رنگ سبز بپاشند. اما کمی بعد، دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر ریختن رنگ سبزروی ماشین سردارجعفری را یک دروغ خنده دار خواندند. گاف دیگر سبزها در انتشار این دروغ آن بود که سایت های آنان خودروی حامل فرمانده سپاه را «لندکروز» اعلام کرده بودند در حالی که دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر در روز همایش، سردار جعفری را در خودروی «سمند» مشاهده کردند!
طبقه بندی: فتنه سبز،
[ پنجشنبه 27 خرداد 1389 ] [ 04:23 ب.ظ ] [ مقدم زاده ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

مهم نیست که چه بودی مهم نیست که چه می خواهی شوی
مهم این است که چه بمانی.
*********************
اكنون شهیدان مرده‌اند، و ما مرده‌ها زنده هستیم. شهیدان سخنشان را گفتند،
و ما كرها مخاطبشان هستیم، آنها كه گستاخی آن‌ را داشتند كه ـ وقتی نمی‌توانستند زنده بمانند ـ
مرگ را انتخاب كنند، رفتند، و ما بی‌شرمان ماندیم؛

صدها سال است كه مانده‌ایم. و جا دارد كه دنیا بر ما بخندد كه ما ـ مظاهر ذلت و زبونی ـ بر حسین(ع) و زینب(س) ـ مظاهر حیات و عزت ـ می‌گرییم، و این یك ستم دیگر تاریخ است كه ما زبونان، عزادار و سوگوار آن عزیزان باشیم.

هركسی اگر مسؤولیت پذیرفتن حق را انتخاب كرده است ،باید بداند كه در نبرد همیشه تاریخ و همیشه زمان و همه جای زمین ـ كه همه صحنه‌ها كربلاست، و همه ماهها محرم و همه روزها عاشورا ؛ باید انتخاب كنند: یا خون را، یا پیام را، یا حسین بودن یا زینب بودن را، یا آن‌چنان مردن را، یا این‌چنین ماندن را.
آنها كه رفتند، كاری حسینی كردند، و آنها كه ماندند، باید كاری زینبی كنند، وگرنه یزیدی‌اند!
نویسندگان
لینک های مفید
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

.

.

دریافت همین آهنگ

جنبش اسلامی سایبری