تبلیغات
شهدا شرمنده ایم

شهدا شرمنده ایم
جنگ ، جنگ اراده هاست ؛ جنگ عزم های راسخ . هر که عزمش بیشتر بود او برنده است . (امام خامنه ای)
قالب وبلاگ


«... از امروز تا روز انتخابات هر كس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به كار گیرد، قطعاً به كشور خیانت كرده است».

نكته فوق، فرازی از بیانات رهبر معظم انقلاب خطاب به رؤسای دولت و مجلس است كه نزدیك به دو هفته قبل و با اشاره به شرایط حساس كنونی ایراد شده بود. رهبر انقلاب در همین دیدار تأكید كرده بودند كه دولت و مجلس به جای پرداختن به بحث های بی حاصل، تمامی امكانات و توان خود را برای رسیدگی به مسائل مهم و حیاتی كشور و مخصوصاً مقابله جدی با پدیده گرانی و رفع این مشكل از چرخه معیشتی اقشار كم درآمد و محروم به كار گیرند. 


توصیه رهبر معظم انقلاب علاوه بر آن كه به لحاظ جایگاه قانونی و از آن مهمتر، مقام و جایگاه ولایت امری ایشان لازم الاتباع است، به لحاظ عقلی و منطقی نیز به وضوح و بدون كمترین ابهامی قابل فهم است و آنان كه این واقعیت عریان و معادله بی مجهول را درك نمی كنند، چه بخواهند و چه نخواهند به مردم و كشور خیانت كرده اند و تنها تخفیفی كه می توان برای آنها قائل شد این است كه بدون قصد خیانت، مرتكب خیانت شده اند! یعنی از سه عنصر تشكیل دهند جرم- عنصر معنوی (نیت)، عنصر مادی (انجام عمل مجرمانه) و عنصر قانونی (تأكید قانون بر مجرمانه بودن عمل)- فقط عنصر اول یعنی «نیت سوء» كسانی كه مرتكب جرم بزرگ دیروز شده اند قابل پذیرش نیست و نمی توان گفت كه انگیزه خیانت داشته اند!

«... از امروز تا روز انتخابات هر كس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به كار گیرد، قطعاً به كشور خیانت كرده است».

نكته فوق، فرازی از بیانات رهبر معظم انقلاب خطاب به رؤسای دولت و مجلس است كه نزدیك به دو هفته قبل و با اشاره به شرایط حساس كنونی ایراد شده بود. رهبر انقلاب در همین دیدار تأكید كرده بودند كه دولت و مجلس به جای پرداختن به بحث های بی حاصل، تمامی امكانات و توان خود را برای رسیدگی به مسائل مهم و حیاتی كشور و مخصوصاً مقابله جدی با پدیده گرانی و رفع این مشكل از چرخه معیشتی اقشار كم درآمد و محروم به كار گیرند. توصیه رهبر معظم انقلاب علاوه بر آن كه به لحاظ جایگاه قانونی و از آن مهمتر، مقام و جایگاه ولایت امری ایشان لازم الاتباع است، به لحاظ عقلی و منطقی نیز به وضوح و بدون كمترین ابهامی قابل فهم است و آنان كه این واقعیت عریان و معادله بی مجهول را درك نمی كنند، چه بخواهند و چه نخواهند به مردم و كشور خیانت كرده اند و تنها تخفیفی كه می توان برای آنها قائل شد این است كه بدون قصد خیانت، مرتكب خیانت شده اند! یعنی از سه عنصر تشكیل دهند جرم- عنصر معنوی (نیت)، عنصر مادی (انجام عمل مجرمانه) و عنصر قانونی (تأكید قانون بر مجرمانه بودن عمل)- فقط عنصر اول یعنی «نیت سوء» كسانی كه مرتكب جرم بزرگ دیروز شده اند قابل پذیرش نیست و نمی توان گفت كه انگیزه خیانت داشته اند!
اما شواهدی در دست است كه نشان می دهد واقعه تلخ و ناگوار و خیانت آمیز دیروز توطئه مشترك «اصحاب فتنه» و «حلقه انحرافی» بوده است. دو جریانی كه برخلاف آنچه به ظاهر ادعا می كنند، در پس معركه دست در دست یكدیگر دارند و برای عملیاتی كردن توطئه های مشترك از برخی مسئولان ساده اندیش و یا -خدای نخواسته- خودباور بهره می گیرند. بخوانید...!
1- كدام جریانات از تقابل دولت و مجلس سود می برند؟ كدام محافل، تعامل مثبت و سازنده این دو قوه در راستای اطاعت از رهنمود رهبر معظم انقلاب برای كاهش اختلافات و گره گشایی از رنج های اقتصادی مردم را برنمی تابند و آرامش و گره گشایی را به زیان خود ارزیابی می كنند؟ چرا ناگهان باید فضای همدلی و همفكری دو قوه برای اتخاذ تدابیر مشترك اقتصادی و رسیدگی به دغدغه های آزاردهنده طبقات مستضعف و كم درآمد جامعه به هم ریخته شود؟ چه كسانی آرامش جامعه و امیدواری توده های شریف مردم به همت مسئولان برای حل معضلات را با اهداف بعضاً اعلام شده خود در تعارض می بینند و به جای آن اصرار دارند فضای مسموم التهاب و تشویش و بدگمانی و یأس را زیر پوست افكار عمومی تزریق كنند؟ فقط نیم نگاهی به اظهارات و مواضع و عملكرد دو جریان فتنه و حلقه انحرافی طی چند ماه اخیر بیندازید و سپس اتفاقات دیروز مجلس را كه در متن و حاشیه استیضاح وزیر كار رخ داد را به ارزیابی بنشینید.
2- دو هفته پیش رهبر معظم انقلاب رؤسای دو قوه، شماری از رؤسای كمیسیون های مجلس و برخی مقامات دولتی را احضار كرده و ضمن گلایه از فضای مجادله و تعارض میان مسئولان، از آنها خواسته بودند به اقتضای حساسیت شرایط، اهتمام به امور خطیر كشور را در اولویت قرار داده و حتی مسائل مهم -به زعم خود- را فدای «اهم» كه همان مسائل كلان كشور و از جمله دغدغه های معیشتی مردم و معضل تورم است، كنند. ایشان همچنین خواستار تنازل طرفین برای پیشبرد اصلاحات و تدابیر اقتصادی شده بودند. اظهارات رهبر معظم انقلاب در این جلسه آمیخته ای از انذار و تبشیر، و عتاب و عطوفت بود. در پی این رهنمود راهبردی، جلسات ارزشمندی برای هم اندیشی دولت و مجلس برقرار شد و به تصمیم های مثبتی هم برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه نزدیك گردید. این جلسات در حال نهایی شدن بود كه ماجرای دیروز به وقوع پیوست. ماجرایی كه پی آمد خسارت آفرین آن، از پیش قابل پیش بینی بود و كیهان در تماس با برخی از چهره های خدوم هر دو طرف دولت و مجلس به عواقب ناگوار آن اشاره كرده بود.

بدخواهان با دو بازوی- فتنه و حلقه انحراف- مجلس و دولت را به سوی درگیری تازه سوق داده اند تا از مردم متدینی انتقام بگیرند كه حماسه نهم دی را -فارغ از بازی نامزدها- آفریدند، پای انقلاب ایستادند و در همین انتخابات مجلس سال گذشته با مشاركت معنادار خود به دهان دشمن زدند.
بلافاصله بعد از واقعه تلخی كه دیروز در جلسه علنی مجلس اتفاق افتاد، رسانه های دشمن با ذوق زدگی از درگیری و اختلاف شدید مسئولان در دولت و مجلس خبر دادند و حال آن كه به گواهی آنچه گذشت، رخداد دیروز ناشی از كم توجهی- البته غیرقابل توجیه- مسئولان محترم بوده است. اگرچه تلخ و ناگوار بود ولی با هوشیاری دولت و مجلس كه نشانه های آن بعد از وقوع ماجرا دیده می شود، نمی تواند تكرار شدنی باشد و با جرأت می توان گفت كه دشمنان بیرونی و دنباله های حقیر داخلی آنها در فاصله ای كوتاه پس از آن ماجرا شاهد ادامه همدلی اخیر پیش آمده میان دولت و مجلس خواهند بود و همین جا بایستی بار دیگر هشدار چند ماه پیش رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان را گوشزد كرده و امیدوار بود كه غفلت پیشین به تكرار ننشیند؛ «یكی از راه ها، ایجاد وحدت است. اختلافات مضر است. هم اختلافات بین مسئولین مضر است؛ هم بدتر از آن، كشاندن اختلاف میان مردم مضر است. این را من به مسئولین، به رؤسای محترم هشدار می دهم. من از رؤسای قوا حمایت كردم، باز هم حمایت می كنم- مسئولند، باید كمكشان كرد- اما به آنها هشدار می دهم... البته اختلاف نظر، فراوان است؛ هیچ اشكالی هم ندارد- دو نفر مسئولند، رفیقند، اختلاف نظر هم دارند؛ همیشه هم بوده است- اما اختلاف نظر نباید به اختلاف در عمل و اختلاف در برخوردهای گوناگون، به اختلاف علنی، به گریبانگیری، به مچ گیری منتهی شود... اختلافات را نباید علنی كرد؛ اختلافات را نباید به مردم كشاند؛ احساسات مردم را نباید در جهت ایجاد اختلاف تحریك كرد. از امروز تا روز انتخابات، هر كس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به كار بگیرد، قطعاً به كشور خیانت كرده.»

مطلب با کمی حذف نوشته شده است
طبقه بندی: رهبرم،
[ دوشنبه 16 بهمن 1391 ] [ 10:10 ق.ظ ] [ مقدم زاده ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

مهم نیست که چه بودی مهم نیست که چه می خواهی شوی
مهم این است که چه بمانی.
*********************
اكنون شهیدان مرده‌اند، و ما مرده‌ها زنده هستیم. شهیدان سخنشان را گفتند،
و ما كرها مخاطبشان هستیم، آنها كه گستاخی آن‌ را داشتند كه ـ وقتی نمی‌توانستند زنده بمانند ـ
مرگ را انتخاب كنند، رفتند، و ما بی‌شرمان ماندیم؛

صدها سال است كه مانده‌ایم. و جا دارد كه دنیا بر ما بخندد كه ما ـ مظاهر ذلت و زبونی ـ بر حسین(ع) و زینب(س) ـ مظاهر حیات و عزت ـ می‌گرییم، و این یك ستم دیگر تاریخ است كه ما زبونان، عزادار و سوگوار آن عزیزان باشیم.

هركسی اگر مسؤولیت پذیرفتن حق را انتخاب كرده است ،باید بداند كه در نبرد همیشه تاریخ و همیشه زمان و همه جای زمین ـ كه همه صحنه‌ها كربلاست، و همه ماهها محرم و همه روزها عاشورا ؛ باید انتخاب كنند: یا خون را، یا پیام را، یا حسین بودن یا زینب بودن را، یا آن‌چنان مردن را، یا این‌چنین ماندن را.
آنها كه رفتند، كاری حسینی كردند، و آنها كه ماندند، باید كاری زینبی كنند، وگرنه یزیدی‌اند!
نویسندگان
لینک های مفید
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

.

.

دریافت همین آهنگ

جنبش اسلامی سایبری